Создадете незаборавни моменти

Најголем балкански маркет за патувања

Откријте ја душата на Македонија, Грција, Србија, Албанија и Црна Гора, преку 10000 капацитети за сместување

Каде љубовта се спојува со авантурата!

Ви ги претставуваме ексклузивните понуди скроени за незаборавни романтични искуства за празниците кои ни доаѓаат. Без разлика дали сонувате за пријатен одмор на планина, бегство на плажа која се капи со пролетното сонце или топла бања за двајца, подготвивме совршени пакети за да ги оствариме вашите романтични соништа за мини одмор. 

Придружете ни се на ова патување и дозволете ни помогнеме да создадете моменти кои ќе ги паметите цел живот. Истражете ги нашите понуди и свртете нова страница во поглавјето на вашиот живот исполнето со романтика и волшебна убавина.

Еtno lux rural wellness

Спремни сте за искуство полно со спокој, луксуз и природна убавина?
Сместување: Овде, природата ве пречекува на прагот. Сместете се во еден од шесте апартмани, дизајнирани со љубов и внимание кон деталите. Од приватни балкони до дружење во заедничката кујна, уживајте во вашето луксузно искуство.Кулинарски уживања: Органската и локална храна ви пристигнува со ,,breakfast in a box'' пред вашата врата. Изберете дали ќе уживате во приготвеното јадење од локалните жители или ќе го приготвувате сами во кујната.Релаксација: Ослободете се од стресот со руска спа, дрвено џакузи, парна бања и сауна кои ве чекаат за моменти на чиста релаксација.Вино и винарско искуство: Во нашата винарска визба, истражете богатство на македонски и интернационални вина. Со нас виното не е само пијалок, туку уметност.Откријте го Црвулево и Штип: На 15 км од Штип, Црвулево е идеална почетна точка за истражување на културното наследство и природната убавина на овој регион.Персонализирана услуга: Ние, како ваши домаќини, гарантираме топло, внимателно искуство. Семејства, тимови, романтични парови - имаме место за секого.
Duplex Suite – 1 брачен кревет и 2 единечнаи кревети - 2 лица 145€ | 3 лица 153€ | 4 лица 170€
Политики на комплексот: Пријава 12 час | Одјава 10 час

Guesthouse Pirustia Nedanoski

Искрено, автентично и релаксирачко доживување во срцето на Охридскиот крај ве очекува! Село Рамне, само 5 км од Охрид, домаќинската куќа Пирустија Неданоски е вашиот пат кон истинска рурална автентичност.
Со скоро реновираните соби, традиционална рустикална спална соба и разигран двор со фарма, вкусни појадоци и вечерни седенки околу огништето, ова е местото каде ќе ги остварите своите желби за бегство од гужвата.
Прошетајте до блиските извори, уживајте во фармата и впуштете се во традиционалното месење на селските специјалитети. Одалечете се од урбаната бука и почувствувајте го чистиот воздух и вистинската убавина на Охридскиот регион.Специјална понуда за 2 ноќевања за само 110 € по соба! Вклучен е вкусен појадок и туристичка такса. Цената е иста, било дека сте еден, двајца или тројца гости. Резервирајте го вашиот мирен одмор сега и искусете ја вистинската рурална убавина на Пирустија Неданоски.Минимум престој е 2 ноќевања. Домашни миленици се дозволени. Понудата е подложна на промени во зависност од времето и сезоната. Акцијата за месење е предмет на претходно договарање.
Доколку сакате уште информации или да ја резервирате вашата рурална авантура, контактирајте не' сега!

Хотел Кораб Трница

Откријте го волшебниот свет на Комплекс Хотел Кораб Трница - Ваше прибежиште за гостопримство со поглед во срцето на Маврово!Отпатувајте во срцето на природата и спознајте го чудото на Маврово, со Шара и Бистра во позадина. Искусете ги неверојатните патеки на Националниот парк, риболов, јавање со коњи, уживање во гурманската кујна и удобно сместување. Создадете нови спомени со семејство и пријателите во оазата на природата. Резервирајте сега и уживајте во престојот со специјална понуда! Бесплатни велосипеди, кампување со сите удобности, дегустација на кулинарски специјалитети и уживање во природата - сè ова е дел од Вашата авантура.
Резервирајте сега и уживајте во престојот со специјална понуда! Напомена:Секоја соба е опремена со бесплатен WiFi, TV и сопствено купатило. За дополнителна информација и резервации, контактирајте не' денес! Домашни миленици се добредојдени без доплата (претходна најава) Апартман на Партер - 51 € (3 лица) Апартман со Балкон - 68 € (4 лица) Делукс Двокреветна Соба - 55 € (2 лица) Апартман со Поглед на Планината - 68 € (4 лица) Бунгалов со Кревет на Кат - 45 € (2 лица) Бунгалов со Двоен Кревет - 45 € (2 лица) 
Дополнителни Услуги: Доручек - 5 € по лице (бесплатно за деца под 8 години, -50% за деца од 9-12 години) 
Туристичка такса и паркинг вклучени во цената. 
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Bela Kukja Hotel & Bistro Bar

Сместен во срцето на Битола, Бела куќа хотел & бистро бар е спој на битолската автентичност и модерниот комфор. Располагаме со 12 луксузно опремени апартмани/соби, сите со сопствено купатило, централна климатизација, ТВ и бесплатен Wi-Fi. Нашиот ресторан со богато мени и бистро барот се спремни да ги задоволат Вашите гурмански апетити.
Опуштете се на нашата тераса или истражете ги околните природни и историски богатства. На само 300м е раздвижениот плоштад, а на 30м е најубавото ,,корзо” Широк Сокак со своите шармантни кафулиња и продавнички. Во близина се Градскиот театар, Градскиот музеј и античкиот град Хераклеа. Трагачите по авантури се воодушевени кога знаат и дека величенствениот Национален парк Пелистер им е на дофат. Без разлика за која намена ќе се најдете во Битола, дозволeте си да ја доживеете низ нашите очи и создадете незаборавни спомени.

Цени за 1 ноќ/апартман со вклучен доручек и туристичка такса
Двокреветна соба 60€
Трокреветна соба 70€
Фамилијарна соба за 4 лица 80€
Пријава 14 час | Одјава 12 час
Домашни миленици не се дозволени.Плаќање со картичка е овозможено.

Серменински Чардак

Дали сте за природа која влева стравопочит, заедно со инзвонредни кулинарски потфати и удобно сместување?
Етно куќата Серменински Чардак е правиот избор. Нашите сместувачки капацитети се состојат од семејни апартмани, двокреветна и трокреветна соба, секои со сопствено купатило.
Повелете во нашиот ресторан на автентични вкусови од регионот чии рецепти се провлекуваат низ генерации. Тука се деликатесите од месо, дивечот, млечните производи, свежите салати, питите, па се до домашните слатка.
Впуштете се во спортски активности, лежерни прошетки до блискиот водопад или термалните води, или едноставно опуштете се во спектакуларните глетки.
Не пропуштајте го ова природно уживање, контактирајте не и доживејте го вистинскиот здив на село Серменин и Кожув. Овој крај мора да Ви е на радар.

Пакет полн пансион по лице за 2 ноќи: Две (2) ноќевања со вклучен појадок, ручек и вечера (без пијалок) 100€ за возрасен и 40€ за дете. 
Само едно ноќевање за 2 лица е 25€. За дете се доплаќа 3€.
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Хотел Фокус

Хотел Фокус со 4 ѕвезди е на кратко растојание од центарот на Прилеп, но сепак доволно затскриено за да Ви обезбеди тишина од градската бука. Хотелот нуди елегантно сместување со тераса, ресторан и бар. Опкружен со градина, хотелот може да се пофали со климатизирани соби и балкони со поглед, модерни удобности како кафемат и бесплатен Wi-Fi, приватни бањи со бесплатни тоалети. Хотелот располага со приватен паркинг и шатл-служба до Скопскиот аеродром. Започнете го денот со вкусен појадок, дали континентален, англиски/ирски или италијански, оставаме на Ваш избор.
Нашиот семеен хотел со гостопримлива атмосфера и врвна услуга подготвен е да Ви помогне со сите ваши потреби.
Истражете го шармот на Прилеп. Потопете се во волшебниот спој на древните традиции, модерната култура и природната убавина што го дефинира овој историски град.
Препуштете се на локалниот начин на живот со примамливата кујна и живописните пазари, уживајќи во секој момент од Вашето патување. Не пропуштајте ја иконската тврдина Маркови Кули,  сведоштво за богатото наследство на Прилеп. Прошетајте до блиските цркви и манастири, секој раскажувајќи ја својата приказна за минатото. Бидете во тек што се случува во Прилеп, зошто овој град изненадува. 
Цени за едно ноќевање / апартман 
Economy Double Rooм 50€ со еден брачен кревет (2лица)
Таксата е вклучена во цената. Доручек со доплата од 7€
Политики на хотелот Пријава 14 час | Одјава 11 час

Bache Apartments

Интимен амбиент и чувство на луксуз во Bache Apartments ви го претставуваме идеалниот простор каде културното наследство на Охрид, автентичноста и природната убавина се спојуваат со модерните удобности.
Само неколку чекори од нашиот праг, ви нудиме можност да го истражите древниот град Охрид. Со стилски студија и апартмани, секое со приватно купатило, кујна и поглед на езерото, Bache Apartments ги обезбедува сите удобности за вашето задоволство.
Освен удобен престој, ви нудиме искуство на гастрономска извонредност. Со нашите бранч пакети, ќе уживате во кулинарски чаролии и вкусни залаци, обогатени со органски "микро-билки и јадливи цвеќиња".
Со претходна најава и на дополнителен трошок, имате можност за извонредни искуства каде со несебичен ентузијазам ќе Ви ги откриеме вештините и тајните на нашите микробилки и јадливи цвеќиња, од нивно култивирање се до нутритивните вредности и здравствените придобивки. Ги покануваме и сите љубопитни мали умови, децата на училишна возраст, на работилница на која ќе имаат совршена можност да научат за нивните супер сили. 
Не чекајте, резервирајте го вашиот престој во Bache Apartments и започнете ја вашата авантура во Охрид. Искусете ја комбинацијата на историја, култура и релаксација.
Вашиот дом далеку од дома чека - создадете трајни спомени во Охрид 
Резервирајте го вашиот престој во Bache Apartments сега!
Двокреветна Соба - 40 € (за 2 лица)
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Kosteski Apartments

Искусете неспоредлив комфорт во апартманите Костески во срцето на Пониква. Овде удобноста се среќава со елеганцијата.
Изберете од нашите 6 мали и 6 големи апартмани, секој прецизно дизајниран за да обезбеди незаборавен престој за најмногу до 60 гости. Секој апартман поседува удобни кревети, целосно опремени кујни, приватни бањи, ТВ и бесплатен WiFi.
Опуштете се со стил на нашата извонредна голема тераса каде што Ве чека неверојатен панорамски поглед. Дали индивидуално, или ќе одберете друштво, скарата ви стои на располагање за кулинарски специјалитети и скараџиски вештини.
Во објектот постои и заеднички простор со lounge bar, ТВ, кафемат, камин и комплетно опремена заедничка кујна за Ваша погодност. Костески апартмани особено ги цени и најмалите гости за кои обезбеди посебно детско катче за игра на отворено. Отклучете ја убавината на Пониква и доживејте го волшебството на природата.
Резервирајте го вашиот престој денес и искусете ја комбинацијата на спокој, елеганција и природна убавина во апартманите Костески. Не пропуштајте можноста да ги истражите активностите во Пониква и да се насладите на еко-пријателски одмор во срцето на Осоговските Планини.
Резервирајте го вашиот престој во Kosteski Apartments сега!
Двокреветна Соба - 41 € (за 2 лица)
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Ани апартмани

Имате потреба од опуштање и бегство од градскиот метеж?
Добредојдовте во Ани Апартмани, идеалното убежиште во преубавото Берово.

Ние гарантираме уникатно искуство со нашите просторни апартмани, изобилно украсени летниковци и чудесен приватен двор. Откријте ги нашите 6 апартмани, секој од нив со свои особености и привлеченост.

Поседуваме апартмани со сопствени кујни, совршени за релаксација и уживање во оброци под отворено небо. Замислете го вашиот следен одмор во Малата Швајцарија – Берово, со пејзажи за пешачење и авантури во природата, а локалната кујна ќе ги задоволи вашите вкусови.

Резервирајте го вашиот престој во Ани Апартмани денес и дозволете си да ја искусите убавината и гостопримството на Берово. Не пропуштајте шансата за незаборавен престој во овој бисер на Малешево.

Резервирајте го вашиот престој во Ани апартмани сега!
Двокреветна Соба - 30 € (за 2 лица)
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Вила Самовила

Замислете го: Вила Самовила, вашето гнездо во подзаборавената природа на Влаина планина!
Сместена на 6 декари приватно земјиште, тука магијата на природата станува реалност.
Оваа вила не само што го претставува автентичниот етнички македонски стил туку и обезбедува ексклузивност и комфор за вас и вашите најблиски. Со 3 приватни спални соби, камин, и природни извори, ова е идеалното бегство за семејства, пријатели и авантуристи.
Сакате ли да ја искусите вистинската магија на македонската дивина? Вила Самовила ветува приказна напишана со звуците на буковите шуми и тајните на времето кои стојат скриени во нејзината етно атмосфера.
Резервирајте ја вашата ексклузивна авантура во Вила Самовила! Овде, во срцето на Влаина, можете да ја почувствувате и доживеете вистинската природна убавина на Македонија.
Вашиот дом во дивината чека вашата резервација

Резервирајте го вашиот престој во Вила Самовила сега!
Двокреветна Соба - 30 € (за 2 лица)
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Вашиот избор за Совршен Одмор

Балканеа е посветена на обезбедување на најдобро искуство за сите наши клиенти.

Со база од над 2,5 милиони партнери, ние сме ваша врата кон најголем избор на дестинации, хотели, авиокомпании и други туристички услуги. Ве подржуваме во вашата потрага за најприфатливи цени, придонесувајќи кон вашето искуство со специјални понуди и ексклузивни договори со нашите партнери.

Ние го разбираме значењето на финансиската флексибилност при планирањето на патување. Затоа, со гордост и со цел да ви овозможиме што подобро искуство, ви нудиме опција за плаќање на 12-24 рати. Овој флексибилен пристап кон плаќањето го прави вашето патување уште поедноставено и прилагодливо на вашите финансиски можности.

Ако не можеме да пронајдете конкретен хотел или дестинација, која ви ја посакувате и сонувате, направете предрезервација и ние ќе ве контактираме заедно да го реализираме вашиот идеален одмор.

Балканеа е повеќе од агенција - ние сме ваш партнер во создавањето на вашиот совршен одмор. Доверете ни се и дозволете ни да го претвориме вашето патување во не само во страст, туку и во реалност. Патувајте со нас и доживејте ја убавината на светот.

Сèуште се двоумите? Ова се искуства на наши гости

 Јана

Исклучителна услуга од Balkanea! Сместувањето во Златибор беше воодушевувачко, а флексибилноста на плаќањe на кредит ми ги олесни грижите за одморот. 

Ја најдов мојата агенција преку Facebook за патување без стрес.

Маја

Луксузот редефиниран со Balkanea! Величествените пејзажи на Копаоник беа кулминација на мојот раскошен зимски одмор. Теренецот со 7 седишта со кожен ентериер и бесплатен WiFi беше јаготка на шлагот. Balkanea навистина знае како да создаде раскошно искуство.

Горан

Balkanea ми го претвори одморот во авантура! Од воодушевувачките пејзажи на Бандерица до пријатниот шарм на Банско, се беше прецизно избранo. Вниманието на деталите и посветеноста на задоволството на клиентите го направија моето патување незаборавно.

Милка

Златибор,  предлогот на Balkanea е рај за љубители на природата. Куќата за гости сместена среде убавината на Златибор беше рај.


Посветеноста на Balkanea да ја долови суштината на секоја дестинација го направи нашиот престој во Златибор волшебно и незаборавно искуство.

100%

customer Satisfaction Guarantee

100% Гаранција за задовoлство на клиентите

Во Balkanea, Вашето задоволство е нашата ѕвезда водилка. Посветени сме на создавање не само патувања, туку и незаборавни искуства кои ве воодушевуваат. Ако, од која било причина, вашето патување не е блику до совршенство, нашиот посветен тим е тука да направи се за Вас. Вашата среќа е наш приоритет, осигурувајќи дека секоја авантура со Balkanea е патување на чисто задоволство.

Следeте не...

2010-2024 ©rafted by allonweb, аll rights reserved. 1325 Wildwood Lakes Blvd, Naples, FL 34104, USA

Моментално [variable_1] посетители гледаат понуди. 

✔  Verified by Proof

Клиент од [variable_1] испрати барање за [variable_3].

✔  Verified by Proof

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.