Откријте ја магијата на зимата!

Сместување во вили и хотелски апартмани

Customers served! 0 во Банско, цени од 19€ до 160€ за ноќевање по лице
Customers served! 0  во Боровец, цени од 39€ до 270€ за ноќевање по лице
Customers served! 0  во Златибор, цени од 22€ до 135€ за ноќевање по лице
Customers served! 0  во Копаоник, цени од 39€ до 342€ за ноќевање по лице

2024 сместувања за новата 2024

Некаде помеѓу зимските тивки ноќи и вашата скриена желба за авантура, креиравме илјадници персонализирани понуди за Вас каде секоја снегулка раскажува приказна – Balkanea.

Место каде што ве повикуваат волшебните планински снежни пејзажи, Ве покануваме за зимско бегство од секојдневието што ја надминува вашата имагинација и сето тоа персонализирано само за Вас.

Просек на исполнетост

88%
Банско
91%
Боровец
85%
Златибор
95%
Копаоник

Приказна "без крај"

Зачекорете во волшебното царство на Банско, гратче украсено со убавината на снегот и традицијата. Со избор од над 700 хотели и куќи за гости, Balkanea го трансформира вашиот престој во приказна проткаена со топлина и гостопримство. Но, приказната не застанува тука. Повелете во Боровец, каде што гранките натоварени со снег се како во најубавите бајки, а планините се како пергамент на вашата зимска хроника. Од таму Ве Носиме до Златибор во Србија, каде спокојната убавина на зимата е ода на спокојството и за крај, Копаоник со величествените пејзажи на Србија кои стојат како позадина на вашата голема зимска бајка.

Создаваме искуства

Во Balkanea, ние не нудиме само сместување; создаваме искуства кои остануваат длабоко во вашите спомени. Нашата понуда за оваа зимска сезона е хармоничен спој на достапност и уживање, претставувајќи ги најдобрите зделки на пазарот. Нурнете во избраната понуда која одговара на секоја желба, од прекрасен шарм на гостинска куќа до раскошот на хотелски апартман. А, знаете што е најдобро? Вашето зимско бегство од соништата не е далечна фантазија; тоа е реалност што стана опиплива со нашите флексибилни опции за плаќање на рати.

Само замислете

Замислете да се разбудите во Банско, каде што планинскиот воздух шепоти бајки, а сонцето ги обојува улиците полни со снег во златни нијанси. Вашите денови поминуваат во симфонија на возбуда и релаксација - освојување на падините, препуштање на локалните задоволства и уживање во топлината на вашето избрано место за сместување. Додека вашето патување продолжува кон Боровец, секој чекор е танц со зимскиот ритам – совршена кореографија на природата и удобноста. Во Златибор, пејзажите покриени со снег нека бидат вашето платно, каде што секоја сцена е поглавје во романот на спокојството. А во Копаоник доживејте ја величественоста на зимата во нејзиниот полн сјај, опкружена со врвови и долини кои одекнуваат со приказни.

Започнете

Завесата се крева, снегулките чекаат, а вашата зимска бајка е подготвена да се расплетува. Потопете се во волшебниот свет на Balkanea, каде секоја страница од вашата зимска приказна е ново откритие. Вашиот совршен зимски одмор не е далечен сон - тоа е поглавје што чека да биде напишано.

Кликнете или јавете се побарајте понуда и оставете магијата на зимата да ја исткае својата таписерија со Balkanea. Авантурата започнува тука, каде што секој момент е доказ за величественоста на зимата.

За нас...

Исклучителна услуга од Balkanea! Сместувањето во Златибор беше воодушевувачко, а флексибилноста на плаќањe на кредит ми ги олесни грижите за одморот. Ја најдов мојата агенција преку Facebook за патување без стрес.

Јана

Луксузот редефиниран со Balkanea! Величествените пејзажи на Копаоник беа кулминација на мојот раскошен зимски одмор. Теренецот со 7 седишта со кожен ентериер и бесплатен WiFi беше јаготка на шлагот. Balkanea навистина знае како да создаде раскошно искуство.

Maja

Balkanea ми го претвори одморот во беспрекорна авантура! Од воодушевувачките пејзажи на Бандерица до пријатниот шарм на Банско, секој момент беше прецизно избран. Нивното внимание на деталите и посветеноста на задоволството на клиентите го направија моето патување незаборавно.

Горан

Златибор,  предлогот на Balkanea е рај за љубителите на природата. Куќата за гости сместена среде спокојната убавина на Златибор беше рај. Од бујните пејсажи до кристално чистите езера, секој момент се чувствуваше како страница од бајка. Посветеноста на Balkanea да ја долови суштината на секоја дестинација го направи нашиот престој во Златибор волшебно и незаборавно искуство.

Милка

100%

customer Satisfaction Guarantee

 100% Гаранција за задовoлство на клиентите

Во Balkanea, Вашето задоволство е нашата ѕвезда водилка. Посветени сме на создавање не само патувања, туку и незаборавни искуства кои ве воодушевуваат. Ако, од која било причина, вашето патување не е блику до совршенство, нашиот посветен тим е тука да направи се за Вас. Вашата среќа е наш приоритет, осигурувајќи дека секоја авантура со Balkanea е патување на чисто задоволство.

Следeте не...

2010-2023 ©rafted by allonweb, аll rights reserved. 1325 Wildwood Lakes Blvd, Naples, FL 34104, USA

Моментално [variable_1] посетители гледаат понуди. 

✔  Verified by Proof

Клиент од [variable_1] испрати барање за [variable_3].

✔  Verified by Proof

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.