Создадете незаборавни моменти

Најголем балкански маркет за патувања

Откријте ја душата на Македонија, Грција, Србија, Албанија и Црна Гора, преку 10000 капацитети за сместување

Доживеј го Златибор

Златибор, високо во срцето на Србија, е природно чудо и магична дестинација која ги обединува планинската убавина, традиционалната гостопримливост и современиот комфорт. Ова прекрасно планинско градче, постојано пленува со своите златни пејзажи и убави природни богатства.
Златибор е познат по своите карпатски предели, планински врвови, и бескрајните златни полјани и шумски стази. Сезоните тука имаат своја магија – зимата ја претвора планината во зимски рај, се покриено со снег, додека пролетта и летото ја разигрува планината со зелени просторанства и бистри планински потоци.Златибор е место каде традицијата и модерното се стапуваат во едно. Со својата традиционална архитектура и богата култура, градот нуди автентично искуство на посетителите. Хотели, вили и ресторани ги комбинираат традиционалните елементи со современите удобности, обезбедувајќи искуство на висок стандард за посетителите.Гастрономските уживања на Златибор се непроценливи.
Овде, вкусот на традиционалната српска кујна се меша со современите кулинарски трендови. Ресторани, кафулиња и гостилници ги дочекуваат посетителите со богат асортиман на јела, вина и сирења, што го прави ваквото искуство незаборавно.Златибор, со својата топлост и чиста природа, ве поканува да го истражите ова прекрасно планинско место. Нека секој момент тука биде искуство полно со задоволство и опуштање, додека уживате во златниот дух на оваа преубава дестинација во
ги претставуваме ексклузивните понуди скроени за незаборавни романтични искуства за празниците кои ни доаѓаат. Без разлика дали сонувате за пријатен одмор на планина, бегство на плажа која се капи со пролетното сонце или топла бања за двајца, подготвивме совршени пакети за да ги оствариме вашите романтични соништа за мини одмор. 
Придружете ни се на ова патување и дозволете ни помогнеме да создадете моменти кои ќе ги паметите цел живот. Истражете ги нашите понуди и свртете нова страница во поглавјето на вашиот живот исполнето со романтика и волшебна убавина.

Hotel Agape

Добредојдовте во Хотел Агапе, една од најбараните дестинации на Златибор. Овде, каде што природата се среќава со комфорот, вашето искуство е нашиот приоритет .
Со 3-звездено сместување, Хотел Агапе ви нуди уникатна комбинација на комфорт и уживање. Тераса со прекрасен поглед, бар, и спа и велнес центар се дел од нашиот понуден удобен простор. Ресторантот и заедничката сала ги ставаат во ваши раце многу опции за уживање. Секоја соба и апартман во хотелот е опремена со современи удобности како телевизор со кабелска ТВ, сеф и приватна бања со туѓ и аксесоари. За дополнителна удобност, некои од собите располагаат и со кујна. Безжичниот интернет е достапен во целиот објект.
Започнете го денот со изобилен појадок - буфет, континентален или вегетаријански. Уживајте во затворениот базен и сауната, а вашите најмили нека уживаат на  детското игралиште. Нашите вработени на рецепција говоратв босански, англиски и српски и се достапни 24/7 за вашите барања.
Спремни сте за искуство полно со убавина и комфорт? Резервирајте вашиот престој во Хотел Агапе, каде секој момент се претвора во незаборавно искуство.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна Соба - 76 € (за 2 лица) со појадок
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Hotel Mir

Добредојдовте во Хотел Мир – идеалното место за вашиот момент на уживање во Златибор.
Очекувајте врвно гостопримство, луксузни удобности и мирна атмосфера. Сместен во мирниот дел на Златибор, Хотел Мир може да се пофали со стилски уредени соби, ресторан со разновидна храна и современо опремен Спа Центар. Секој детаљ на нашиот хотел е креиран за да послужи на вашето задоволство и удобност.
Имате потреба од момент на опуштање и убавина на планината? Во Хотел Мир, секоја секунда е посветена на вашето уживање. Со совршениот баланс на раскош и природа, нашиот хотел ќе ја исполни вашата желба за уникатно искуство за одмор и релаксација.
Резервирајте го вашиот следен престој во Хотел Мир и доприте до светот на спокојство и задоволство. Искористете ги бројните удобности, од ресторан и Спа Центар до близината на местата за забава и недопренатата природа на Златибор. Направете го вашиот следен престој незаборавен.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна Соба - 90 € (за 2 лица) со појадок
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Hotel Iris

Добредојдовте во Хотел Ирис - идеалната оаза на Златибор за ваше искуство во удобност и рaскош.
Сместен само 8 км од Торник Ски Центар, нашиот хотел е приготвен да ви понуди несекојдневно искуство на уживање.
Спа центарот, вклучен во цената на престојот, ќе ви обезбеди моменти на релаксација во внатрешен базен, финска сауна и солeна соба. Нашите соби, со поглед кон планина или градина, гарантираат удобност и спокој. Ресторанот и барот се тука за да ги задоволат вашите кулинарски апетити.
Дали ќе ги најдете удобноста, релаксацијата и искуството што го барате? Во Хотел Ирис, вашите потреби се на прво место.
Секој дел од нашиот хотел е конципиран со цел да ги задоволи вашите највисоки очекувања.
Резервирајте вашиот следен престој во Хотел Ирис и доприте до светот на луксуз и удобност.
Нашата 24-часовна рецепција е тука за вас, а Спа Центарот e бесплатен за користење. Со бесплатен WiFi и паркинг, направете  вашиот следен патување на Златибор незаборавно искуство.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна Соба - 90 € (за 2 лица) со појадок
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Hotel Palisad

Добредојдовте во Хотел Палисад - идеалната база за ваше неверојатно искуство на Златибор, сè што ви е потребно за удобен и активен одмор. Од ски училиште до изнајмување на ски опрема и СПА услуги, Хотел Палисад ги нуди сите можности за врно искуство на Златибор во текот на целата година. Нашиот Relax and Beauty центар е вистинска оаза на релаксација, со џакузи, финска сауна и фитнес.Дали сакате да се опуштите крај Златиборското Езеро, да уживате во спортови како тенис, фудбал или јавање на коњи?
Дали сакате вкусни оброци и пијалоци во нашите ресторани и барови? Хотел Палисад има сè што ви е потребно за потполно задоволство.
Не чекајте повеќе - резервирајте вашиот престој во Хотел Палисад и доприте до врвното искуство на Златибор.
Нашите модерни и функционални соби, заедно со одличната храна и Спа центарот, гарантираат незаборавен престој.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна Соба - 98 € (за 2 лица) со појадок
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Душа Златибора

Добредојдовте во Душа Златибора - вашата оаза на мир и удобност, сместена во прекрасниот планински рај на Златибор.
Дали сте подготвени да ја истражите енергијата на Златибор? Нашата приватна вила нуди луксузни апартмани, целосно опремени со модерни удобности и прекрасни погледи кон врвовите на планината. Падините за зимски спортови во близина, како и приватните тераси и градината, гарантираат незаборавно искуство на гостите.
Замислете ја удобноста и смирението при престојот во Душа Златибора - место каде што ќе се опуштите, но и ќе се забавувате во идилата на планината.
Секој апартман е прилагоден за вашата удобност, со приватна бања, опремена кујна и удобни простории за одмор.Резервирајте го вашиот следен одмор во Душа Златибора и дозволете си да ја искусите вистинската есенција на оваа прекрасна дестинација.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна Соба - 45 € (за 2 лица)
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Доживеј го Копаоник

Планината која го носи титулата "Кралица на српските планини", го донесува впечаток на природата во својата чудесна убавина и отвора врати кон еден надреален свет на природата.
Сместен во самото срце на Србија, Копаоник не само што нуди едно посебно искуство за љубителите на природата, туку и го окружува со чист планински воздух и восхитителен пејсаж. Со своите заснежени врвови и бескрајни зелени ски-стази, Копаоник станува популарна дестинација што ги маѓепсува срцата на посетителите во секое време на годината. Летните месеци отвараат различни пешачки траси и скриени тури во природата, создавајќи идеални услови за активен одмор и контакт со природата.
Спектакуларната природа на Копаоник не се ограничува само на планинските пејсажи, туку и на разновидноста на флора и фауна што го обоживува регионот. Од романтични изгреви на сонце до впечатливи погледи од врвовите, секој момент на Копаоник претставува приказна сама за себ. Од зимските уживања на скијање до летните авантури на планинарење, Копаоник обезбедува однапред усогласена хармонија на природна убавина и рекреативни можности.
Затоа, внесете се во ова планинско чудо и осетете го пулсот на Копаоник, каде што природата ќе го освои со својата преголема убавина и ќе ви обезбеди незаборавно искуство.
Сместени во познатиот комплекс Милмари, на околу 6км од срцето на Копаоник и на 4 км од ски патеката Сончева Долина, нашите извонредни апартмани ги нудат сите удобност за пријатен престој. Секој од нашите 10 прецизно дизајнирани единици иделани за до 4 лица, располагаат со комотен брачен кревет и софа кревет, комплетно опремена кујна и приватна бања со бесплатни тоалети. Дополнително, повеќето од нашите апартмани имаат балкон, обезбедувајќи панорамски поглед на околината. Родителите ќе ја ценат удобноста на нашите внатрешни и надворешни детски игралишта, со можност за професионални услуги за чување деца достапни по номинална такса. Како наш ценет гостин, ќе ја имате привилегијата да ги искористите предностите на нашиот Welness and Spa center. Релаксирајте се во внатрешниот и надворешенниот сезонски базен, финска сауна, руска бања, амам, солена соба, тепидариум и центар за масажа. Дополнително, во ски сезоната на располагање Ви е и депото за скии.Во самиот комлекс има à la carte ресторан за вкусни кулинарски задоволства. Комплексот Милмари, располага и со супермаркет и кафе бар. Комплексот обезбедува и превоз до скијачките патеки со симболична доплата. Со сите овие удобности верувајте, секоја Ваша потреба е задоволена без напор. Без разлика дали барате авантура, релаксација или малку од двете, Копаоник има што да им понуди на сите. Со својата неверојатна природна убавина, богатото културно наследство, топлото гостопримство и врвно кулинарство, не е ни чудо што овој бисер станува се повеќе еден од најпопуларните дестинации во Србија. Со топло добредојде, Ве покануваме да ја доживеете волшебната привлечност на Копаоник и да Ви остане при срце, исто како и нам! 

Цени за 3 ноќевања/апартман
Delux studio 192 € (2 или 3 лица)Delux Studio 207 € (4 лица)
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Вашиот избор за Совршен Одмор

Балканеа е посветена на обезбедување на најдобро искуство за сите наши клиенти.

Со база од над 2,5 милиони партнери, ние сме ваша врата кон најголем избор на дестинации, хотели, авиокомпании и други туристички услуги. Ве подржуваме во вашата потрага за најприфатливи цени, придонесувајќи кон вашето искуство со специјални понуди и ексклузивни договори со нашите партнери.

Ние го разбираме значењето на финансиската флексибилност при планирањето на патување. Затоа, со гордост и со цел да ви овозможиме што подобро искуство, ви нудиме опција за плаќање на 12-24 рати. Овој флексибилен пристап кон плаќањето го прави вашето патување уште поедноставено и прилагодливо на вашите финансиски можности.

Ако не можеме да пронајдете конкретен хотел или дестинација, која ви ја посакувате и сонувате, направете предрезервација и ние ќе ве контактираме заедно да го реализираме вашиот идеален одмор.

Балканеа е повеќе од агенција - ние сме ваш партнер во создавањето на вашиот совршен одмор. Доверете ни се и дозволете ни да го претвориме вашето патување во не само во страст, туку и во реалност. Патувајте со нас и доживејте ја убавината на светот.

Сèуште се двоумите? Ова се искуства на наши гости

 Јана

Исклучителна услуга од Balkanea! Сместувањето во Златибор беше воодушевувачко, а флексибилноста на плаќањe на кредит ми ги олесни грижите за одморот. 

Ја најдов мојата агенција преку Facebook за патување без стрес.

Маја

Луксузот редефиниран со Balkanea! Величествените пејзажи на Копаоник беа кулминација на мојот раскошен зимски одмор. Теренецот со 7 седишта со кожен ентериер и бесплатен WiFi беше јаготка на шлагот. Balkanea навистина знае како да создаде раскошно искуство.

Горан

Balkanea ми го претвори одморот во авантура! Од воодушевувачките пејзажи на Бандерица до пријатниот шарм на Банско, се беше прецизно избранo. Вниманието на деталите и посветеноста на задоволството на клиентите го направија моето патување незаборавно.

Милка

Златибор,  предлогот на Balkanea е рај за љубители на природата. Куќата за гости сместена среде убавината на Златибор беше рај.


Посветеноста на Balkanea да ја долови суштината на секоја дестинација го направи нашиот престој во Златибор волшебно и незаборавно искуство.

100%

customer Satisfaction Guarantee

100% Гаранција за задовoлство на клиентите

Во Balkanea, Вашето задоволство е нашата ѕвезда водилка. Посветени сме на создавање не само патувања, туку и незаборавни искуства кои ве воодушевуваат. Ако, од која било причина, вашето патување не е блику до совршенство, нашиот посветен тим е тука да направи се за Вас. Вашата среќа е наш приоритет, осигурувајќи дека секоја авантура со Balkanea е патување на чисто задоволство.

Следeте не...

2010-2024 ©rafted by allonweb, аll rights reserved. 1325 Wildwood Lakes Blvd, Naples, FL 34104, USA

Моментално [variable_1] посетители гледаат понуди. 

✔  Verified by Proof

Клиент од [variable_1] испрати барање за [variable_3].

✔  Verified by Proof

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.