Last Minute празнични понуди до -40%

Аранжмани за 2 лица резервирани и уплатени за периодот 21-23 Јуни

Откријте ја душата на Македонија, Грција, Србија, Албанија и Црна Гора, преку 10000 капацитети за сместување

Одмори во Грција

Дојдете и искусете го вистинскиот рај на Земјата - Грција!

Дојдете и искусете го вистинскиот рај на Земјата - Грција! Талкајте низ древните улици и сокачиња, уживајте во бескрајните плажи, и околните бујни природни пејзажи.
Откријте ја магијата на митовите, вкусете го автентичниот грчки вкус и забавата на локалните настани.
Неодоливиот шарм на Грција чека да ве освои - вашето искуство на одмор што ќе ги превземе сите чувства.
Доколку мечтате за идилично искуство на одмор, Грција е вистинската дестинација која ви нуди целосно задоволство.

Откријте ја богатата култура, уживајте во извонредната грчка кујна и започнете ја вашата авантура во оваа врвна дестинација на Медитеранот.

Olympus Thalassea Hotel- Paralia Katerini

181€ за 2 лица  за 2 вечери со појадок за период 21-23 Јуни

Со задоволство ви го претставуваме нашиот ексклузивен пакет за уникатен одмор во луксузниот хотел "Olympus Thalassea Hotel".
Olympus Thalassea Hotel е модерен хотел со 4 ѕвезди на само неколку чекори од долгата песочна плажа во космополитското приморско село Паралија Катерини. Хотелот нуди широк спектар на капацитети за одмор и релаксација.
Тие вклучуваат внатрешни и надворешни базени и сауна. Olympus Thalassea Hotel има прекрасен салон и тераса покрај базен каде што можете да уживате во вкусна кујна, пијалоци и закуски.
Локацијата е идеална и за еднодневни патувања до планината Олимп, Метеора и многу археолошки локалитети. Солун е оддалечен samo 70 километри.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна Соба - 181€ (за 2 лица) со појадок за период 21-23 Јуни + 6€ градска такса на лице место
Наплата со картичка е +3%
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Mediterranean Resort - Paralia Katerini

234€ за 2 лица  за 2 вечери со појадок за период 21-23 Јуни

Mediterranean Resort е модерен хотел со 4 ѕвезди на само неколку чекори од долгата песочна плажа во космополитското приморско село Паралија Катерини.
Хотелот нуди широк спектар на капацитети за одмор и релаксација.
Тие вклучуваат внатрешни и надворешни базени и сауна.
Медитеранскиот ресорт има прекрасен салон и тераса покрај базен каде што можете да уживате во вкусна кујна, пијалоци и закуски.
Локацијата е идеална и за еднодневни патувања до планината Олимп, Метеора и многу археолошки локалитети. Солун е оддалечен 70 километри.
Од срце ве покануваме да го искусите вистинскиот медитерански одмор во "Mediterranean Resort" во Катерини.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна Соба - 234€ (за 2 лица) за 2 вечери со појадок за период 21-23 Јуни + 15€ градска такса на лице место
Наплата со картичка е +3%
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Litohoro Olympus Resort Villas & Spa

329€ за 2 лица  за 2 вечери со појадок за период 21-23 Јуни

Litochoro Olympus Resort Villas & Spa се наоѓа во областа Плака во Литохоро, на само 90 метри од плажата и со поглед на планината Олимп.
Опкружен е со градина со органски производи. Бесплатен Wi-Fi. Пространите и сончеви соби отвораат балкон или двор со поглед на море или планина. Капацитетите вклучуваат климатизирани соби и 32-инчен LCD сателитски телевизор. Достапни се и вили со приватен базен и камин. Грчката и медитеранската кујна се служат во главниот ресторан Елиа и ресторанот Гурма, кој има прекрасен поглед на морето. Во кафе барот може да се ужива во пијалоци и освежителни коктели.
Достапни се и теретана и 2 приватни соби за масажа и многу третмани за тело.
Litochoro Olympus Resort Villas & Spa се наоѓа на 3 км од Литохоро и на само 2 км од Националниот парк Олимп.
Градот Катерини е оддалечен 12 километри.
Бесплатен приватен паркинг е предвиден на лице место.


Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна Соба - 329€ (за 2 лица) со појадок за период 21-23 Јуни + 14€ градска такса на лице место
Наплата со картичка е +3%
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Greek Pride Hotel & Apartments 3* – Furka

205€ за 2 лица  за 2 вечери со појадок за период 21-23 Јуни

Во нашиот хотел Greek Pride Hotel & Apartments нудиме удобен престој за гостите кои претпочитаат хотели погодни за семејството, каде штaо ќе бидат третирани како фамилија.
Мирно место, но доволно блиску до центарот на селото со одлични ресторани, кафулиња и супермаркети.
Хотелот се состои од три згради и вклучува 43 соби. Има стандардни двокреветни, стандардни трокреветни соби, како и семејни апартмани со посебна спална соба, опремена со кујна.
Хотелот се наоѓа на 200 m од морето и 200 m од центарот на Село Паралија Фурка.
Во хотелскиот комплекс има базен со хидромасажа и детска зона, игралиште за мали гости, бар и паркинг. Идеален за семејства со деца.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Стандардна соба од 205€ за 2 лица  за 2 вечери со појадок за период 21-23 Јуни + 3€ градска такса на лице место
Наплата со картичка е +3%
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Portes Beach 4* Nea Potidea

503€ за 2 лица  за 2 вечери со појадок и вечера за период 21-23 Јуни

Хотелот Portes Beach, сместен веднаш на плажа и нуди извонреден поглед на длабокото сино море, нуди услуги за сместување со 4 ѕвезди во живописната населба Неа Потидеа на Халкидики. Хотелот Portes Beach се состои од 183 вкусно опремени соби, од кои сите се елегантни, пространи и целосно опремени со клима уред, приватна бања со фен, фрижидер, ТВ, сеф и балкон или веранда. Широкиот асортиман на одлични рекреативни содржини кои се нудат вклучуваат базен со лежалки и чадори, бар покрај базен, диско, фитнес центар, игралиште и детски клуб. Во гурманскиот ресторан Portes Beach Hotel, посетителите можат да уживаат во вкусните јадења подготвени од готвачот на хотелот. Хотелските ресторани служат и традиционална грчка и интернационална кујна, подготвени со висококвалитетни состојки. Неа Потидеа е живописна населба која се наоѓа на влезот на полуостровот Касандра во Халкидики, на околу 60 километри од Солун. Таа е една од најпопуларните туристички области, поради прекрасните плажи, бистрите води, бујната вегетација и многу места за ноќен живот покрај плажата.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Стандардна соба од 503€  за 2 лица  за 2 вечери со појадок и вечера за период 21-23 Јуни + 14€ градска такса на лице место
Наплата со картичка е +3%
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Philoxenia Hotel 4* - Pefkohori

282€ за 2 лица за 2 вечери со појадок и вечера за период 21-23 Јуни

Опкружен со палми на 250 метри од плажата Пефкохори, Philoxenia Hotel располага со базен на 20 метри од продавниците. Тој нуди климатизирани студија со бесплатен Wi-Fi и опремен балкон со поглед на базенот и планините на Халкидики.
Во сите студија на Philoxenia е обезбедена кујна со капацитети за готвење. Секој има фрижидер и телевизор со рамен екран со кабелски канали.
Доручек може да се сервира во областа на базенот на барање.
Гостите можат да се релаксираат на сончевата тераса околу базенот која има шезлонги и чадори. Достапно е и детско игралиште.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Трокреветна соба од 282€ за 2 лица за 2 вечери со појадок и вечера за период 21-23 Јуни + 6€ градска такса на лице место
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Coral Blue Beach Hotel - Gerakini

234€ за 2 лица  за 2 вечери со појадок и вечера за период 21-23 Јуни

Хотелот Coral Blue Beach се наоѓа веднаш до заливот Торонeoс. Хотелот нуди приватна плажа. Реновираните соби имаат балкон со поглед на море или градина, и комплетно опремени со клима уред, греење, сателитска ТВ, мини бар, директна телефонска линија, фрижидер, фен и сеф. Во хотелот Coral Blue Beach, децата можат да уживаат во мини игралиште на отворено или на плажа.
Хотелот располага со 24-часовна рецепција, два отворени базени, еден за возрасни и еден за деца и бесплатен паркинг. Дополнителните услуги вклучуваат бесплатен WiFi во сите области, услуга во соба, спа услуги и теретана. Хотелот располага со a ’la carte ресторан „Thalassa“ и бар наречен „Ammos“, кои се наоѓаат веднаш до плажата.

Резервирајте го вашиот престој сега!
Двокреветна соба од 234€ за 2 лица  за 2 вечери со појадок и вечера за период 21-23 Јуни + 6€ градска такса на лице место
Наплата со картичка е +3%
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Crown Hotel 2* - Nea Skioni

156€ за 2 лица за 3 дена 2 ноќевања за период од 21-23 јуни

Замислете да се разбудите од нежниот звук на брановите што го галат брегот, да стапнете на вашиот приватен балкон за да бидете сведоци на изгрејсонцето што го одзема здивот над Егејското Море и да се препуштите на светот на тишина и релаксација. Време е да го претворите овој сон во реалност со ексклузивна покана за Crown Hotel, сместен на плажа во живописното градче Неа Скиони распослано на првиот прст на Халкидики, Касандра во Грција. Во Crown Hotel, веруваме дека животот е наменет за уживање и секој момент треба да биде исполнет со убавина, спокојство и радост. Затоа, создадовме несекојдневно искуство, скроено за да го надмине секое ваше очекување.  Како наш ценет гостин, со задоволство ви нудиме специјална понуда.
За да ја побарате оваа ексклузивна понуда, едноставно контактирајте го нашиот тим за резервации на телефонот 079 40 55 75 или на facebook messenger. Не заборавајте да ја споменете промотивната кампања на Pozitivo&Balkanea за да ги искористите вашите специјални привилегии. Имајте предвид дека достапноста е ограничена, а оваа понуда е предмет на правила и услови. Не ја пропуштајте оваа можност да создадете спомени кои ќе траат и да го доживеете олицетворението на тишината во Неа Скиони. 
Придружете ни се во Crown Hotel и дозволете ни да го редефинираме вашиот концепт за рајот. Со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување.

Двокреветна Соба од 156€ за 2 лица за 6 дена 2 ноќевања за период од 21-23 јуни + 3€ градска такса на лице место

Пријава 14 час | Одјава 11 час

Откријте ја душата на Македонија, Грција, Србија, Албанија и Црна Гора, преку 10000 капацитети за сместување

Вашиот избор за Совршен Одмор

Балканеа е посветена на обезбедување на најдобро искуство за сите наши клиенти.

Со база од над 2,5 милиони партнери, ние сме ваша врата кон најголем избор на дестинации, хотели, авиокомпании и други туристички услуги. Ве подржуваме во вашата потрага за најприфатливи цени, придонесувајќи кон вашето искуство со специјални понуди и ексклузивни договори со нашите партнери.

Ние го разбираме значењето на финансиската флексибилност при планирањето на патување. Затоа, со гордост и со цел да ви овозможиме што подобро искуство, ви нудиме опција за плаќање на 12-24 рати. Овој флексибилен пристап кон плаќањето го прави вашето патување уште поедноставено и прилагодливо на вашите финансиски можности.

Ако не можеме да пронајдете конкретен хотел или дестинација, која ви ја посакувате и сонувате, направете предрезервација и ние ќе ве контактираме заедно да го реализираме вашиот идеален одмор.

Балканеа е повеќе од агенција - ние сме ваш партнер во создавањето на вашиот совршен одмор. Доверете ни се и дозволете ни да го претвориме вашето патување во не само во страст, туку и во реалност. Патувајте со нас и доживејте ја убавината на светот.

Сèуште се двоумите? Ова се искуства на наши гости

 Јана

Исклучителна услуга од Balkanea! Сместувањето во Златибор беше воодушевувачко, а флексибилноста на плаќањe на кредит ми ги олесни грижите за одморот. 

Ја најдов мојата агенција преку Facebook за патување без стрес.

Маја

Луксузот редефиниран со Balkanea! Величествените пејзажи на Копаоник беа кулминација на мојот раскошен зимски одмор. Теренецот со 7 седишта со кожен ентериер и бесплатен WiFi беше јаготка на шлагот. Balkanea навистина знае како да создаде раскошно искуство.

Горан

Balkanea ми го претвори одморот во авантура! Од воодушевувачките пејзажи на Бандерица до пријатниот шарм на Банско, се беше прецизно избранo. Вниманието на деталите и посветеноста на задоволството на клиентите го направија моето патување незаборавно.

Милка

Златибор,  предлогот на Balkanea е рај за љубители на природата. Куќата за гости сместена среде убавината на Златибор беше рај.


Посветеноста на Balkanea да ја долови суштината на секоја дестинација го направи нашиот престој во Златибор волшебно и незаборавно искуство.

100%

customer Satisfaction Guarantee

100% Гаранција за задовoлство на клиентите

Во Balkanea, Вашето задоволство е нашата ѕвезда водилка. Посветени сме на создавање не само патувања, туку и незаборавни искуства кои ве воодушевуваат. Ако, од која било причина, вашето патување не е блику до совршенство, нашиот посветен тим е тука да направи се за Вас. Вашата среќа е наш приоритет, осигурувајќи дека секоја авантура со Balkanea е патување на чисто задоволство.

Следeте не...

2010-2024 ©rafted by allonweb, аll rights reserved. 1325 Wildwood Lakes Blvd, Naples, FL 34104, USA

Моментално [variable_1] посетители гледаат понуди. 

✔  Verified by Proof

Клиент од [variable_1] испрати барање за [variable_3].

✔  Verified by Proof

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.