ТОП 3 ПОНУДИ со попусти од -40%

Специјални пакети за 2 лица за аранжмани резервирани и уплатени за викенд 25-26 мај

Откријте ја душата на Македонија, Грција, Србија, Албанија и Црна Гора, преку 10000 капацитети за сместување

Одмори во Грција

Дојдете и искусете го вистинскиот рај на Земјата - Грција!

Дојдете и искусете го вистинскиот рај на Земјата - Грција! Талкајте низ древните улици и сокачиња, уживајте во бескрајните плажи, и околните бујни природни пејзажи.
Откријте ја магијата на митовите, вкусете го автентичниот грчки вкус и забавата на локалните настани.
Неодоливиот шарм на Грција чека да ве освои - вашето искуство на одмор што ќе ги превземе сите чувства.
Доколку мечтате за идилично искуство на одмор, Грција е вистинската дестинација која ви нуди целосно задоволство.

Откријте ја богатата култура, уживајте во извонредната грчка кујна и започнете ја вашата авантура во оваа врвна дестинација на Медитеранот.

Al Mare Hotel *** – Polihrono 

-40% понуда 249€ наместо 415€ за 2 лица за 5 вечери со појадок и вечера за период 1-6 Јуни

Al Mare е хотел со три ѕвезди на околу 1 км од центарот на Полихроно. Се наоѓа на плажа, опкружен со мирна и борова шума и има 33 соби (некои со прекрасен поглед на морето) на база на полупансион (HB, појадок и вечера). Гостите имаат директен пристап до приватна плажа со шанк, лежалки и чадори, а имаат пристап и до двор, базен со бар и паркинг. Хотелот е одличен за комбинирање на одмор и забава, а добредојдени се и малите миленици.
Најблиската продавница е во центарот, а во склоп на хотелот има и ресторан со јадења по нарачка.
Собите се со големина(21-25м2) и се распоредени на три нивоа, пониско, средно (девет скалила над нивото на земјата, каде што се рецепцијата и трпезаријата) и горното. Има двокреветни и трокреветни соби, со можност за дополнителен кревет. Сите соби се климатизирани, имаат интернет, ТВ со сателитски канали, сеф, фен, бања со завеса за туширање (без када, само плочки), фрижидер и сопствен балкон. Просториите на долното ниво, кои се отвораат кон дворот, имаат и мрежи против комарци. Појадокот и вечерата се на шведска маса. Собите се чистат секој ден, а постелнината и пешкирите е се менуваат на секои три дена. Паркингот е зад хотелот, тој е голем и има место за сите гости на хотелот и сите гости на барот, бидејќи барот е од отворен тип.
Доколку сакате квалитетно сместување на сама плажа, Al Mare Hotel може да биде ваш одличен избор.

Трокреветна соба  со -40% за само 249€ наместо 415€ за 2 лица за 5 вечери со појадок и вечера за период 1-6 Јуни + 7.5€ градска такса на лице место
Наплата со картичка е +3%
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Hanioti Melathron Hotel **** - Hanioti

-40% Викенд понуда 249€ наместо 415€ за 2 лица за 5 вечери со појадок за период 1-6 Јуни

Централно лоциран во близина на центарот на Ханиоти, на околу 80 метри од плажа, Hanioti Melathron нуди отворен базен и ресторан.
Се одликува со климатизирани соби со тераса со поглед кон базенот. Сите соби имаат: ТВ,  фрижидер, бања, фен и тоалетен прибор. Wi - Fi пристап е на располагање на јавните површини.
Рестораните и продавниците се на 5 минути пешачење. Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). 

Резервирајте го вашиот престој сега!
Трокреветна соба со -40% за само 249€ наместо 415€ за 2 лица за 5 вечери со појадок за период 1-6 Јуни + 15€ градска такса на лице место
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Calypso Hotel ** – Hanioti

-40% за само 204€ наместо 340€ за 2 лица  за 5 вечери со појадок за период 1-6 Јуни

Calypso Hotel е на 300 метри од песочната плажа Ханиоти на Халкидики. Располага со базен и ресторан кој служи медитеранска кујна. Климатизираните соби на Calypso Hotel се опремени со сателитска ТВ и фрижидер. Секоја соба има опремен балкон со поглед на селото. Доручек се нуди во ресторанот Anthemus секое утро.
Во барот покрај базенот, гостите можат да уживаат во сендвичи и кафе во текот на денот. Во вечерните часови, главниот салон бар служи пијалоци под светлината на свеќитеи и со релаксирачка музика.
Објекти за спортови на вода, тенис и кошаркарско игралиште се во рамките на 3 минути пешачење.
Центарот на Ханиоти е на 100 метри од хотелот и има продавници и барови покрај море. 

Резервирајте го вашиот престој сега!
Трокреветна соба со -40% за само 204€ наместо 340€ за 2 лица  за 5 вечери со појадок за период 1-6 Јуни + 7.5€ градска такса на лице место
Наплата со картичка е +3%
Пријава 14 час | Одјава 11 час

Вашиот избор за Совршен Одмор

Балканеа е посветена на обезбедување на најдобро искуство за сите наши клиенти.

Со база од над 2,5 милиони партнери, ние сме ваша врата кон најголем избор на дестинации, хотели, авиокомпании и други туристички услуги. Ве подржуваме во вашата потрага за најприфатливи цени, придонесувајќи кон вашето искуство со специјални понуди и ексклузивни договори со нашите партнери.

Ние го разбираме значењето на финансиската флексибилност при планирањето на патување. Затоа, со гордост и со цел да ви овозможиме што подобро искуство, ви нудиме опција за плаќање на 12-24 рати. Овој флексибилен пристап кон плаќањето го прави вашето патување уште поедноставено и прилагодливо на вашите финансиски можности.

Ако не можеме да пронајдете конкретен хотел или дестинација, која ви ја посакувате и сонувате, направете предрезервација и ние ќе ве контактираме заедно да го реализираме вашиот идеален одмор.

Балканеа е повеќе од агенција - ние сме ваш партнер во создавањето на вашиот совршен одмор. Доверете ни се и дозволете ни да го претвориме вашето патување во не само во страст, туку и во реалност. Патувајте со нас и доживејте ја убавината на светот.

Сèуште се двоумите? Ова се искуства на наши гости

 Јана

Исклучителна услуга од Balkanea! Сместувањето во Златибор беше воодушевувачко, а флексибилноста на плаќањe на кредит ми ги олесни грижите за одморот. 

Ја најдов мојата агенција преку Facebook за патување без стрес.

Маја

Луксузот редефиниран со Balkanea! Величествените пејзажи на Копаоник беа кулминација на мојот раскошен зимски одмор. Теренецот со 7 седишта со кожен ентериер и бесплатен WiFi беше јаготка на шлагот. Balkanea навистина знае како да создаде раскошно искуство.

Горан

Balkanea ми го претвори одморот во авантура! Од воодушевувачките пејзажи на Бандерица до пријатниот шарм на Банско, се беше прецизно избранo. Вниманието на деталите и посветеноста на задоволството на клиентите го направија моето патување незаборавно.

Милка

Златибор,  предлогот на Balkanea е рај за љубители на природата. Куќата за гости сместена среде убавината на Златибор беше рај.


Посветеноста на Balkanea да ја долови суштината на секоја дестинација го направи нашиот престој во Златибор волшебно и незаборавно искуство.

100%

customer Satisfaction Guarantee

100% Гаранција за задовoлство на клиентите

Во Balkanea, Вашето задоволство е нашата ѕвезда водилка. Посветени сме на создавање не само патувања, туку и незаборавни искуства кои ве воодушевуваат. Ако, од која било причина, вашето патување не е блику до совршенство, нашиот посветен тим е тука да направи се за Вас. Вашата среќа е наш приоритет, осигурувајќи дека секоја авантура со Balkanea е патување на чисто задоволство.

Следeте не...

2010-2024 ©rafted by allonweb, аll rights reserved. 1325 Wildwood Lakes Blvd, Naples, FL 34104, USA

×
×

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.